STONA W BUDOWIE
Zapraszamy niebawem do odwiedzenia naszej witryny

W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika.
Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Polityce Prywatności.
Zamknij
Polskie Towarzystwo Geofizyczne PTGeof.

Polskie
Towarzystwo Geofizyczne
PTGeof.

ul. Podleśna 61, 01-673 Warszawa
tel. 22 56 94 562


W dniu 21 lutego 2017 r. odbyło się

Walne Zgromadzenie Polskiego Towarszystwa Geofizyzcnego

Zgromadzenie wybrało nowe władze Towarzystwa. Szczegóły    

 

dzien wody.jpg

Sesja naukowa z okazji   Światowego Dnia Meteorologii  i Światowego Dnia Wody w Warszawie

Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Geofizycznego i Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy zapraszają na sesję naukową z okazji Światowego Dnia Meteorologii i Światowego Dnia Wody, która odbędzie się w dniu 21 marca 2018 r. o godz. 11:00 w siedzibie IMGW-PIB, ul. Podleśna 61, Warszawa, w sali im. Prof. Gabriela Narutowicza.

Załączniki

Seminarium Oddziału Bałtyckiego z okazji Światowego Dnia Meteorologii

Zarządu Oddziału Bałtyckiego Polskiego Towarzystwa Geofizycznego zaprasza na sesję organizowaną z okazji Światowego Dnia Meteorologii w dniu 22 marca br. (czwartek). Tegoroczne święto jest realizowane pod nieco frapującym hasłem “ Pogoda - zdolni sprostać wyzwaniom, klimat - inteligentni i odpowiedzialni”. W jego interpretacji pomóc będą mogły referaty, które przygotowali doświadczeni w bojach meteorologicznych i klimatologicznych pracownicy odpowiednio Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich Oddziału Morskiego IMGW-PIB, starszy synoptyk, p. Grzegorz Pietrucha oraz p. Michał Marosz z Katedry Meteorologii i Klimatologii Instytutu Geografii Uniwersytetu Gdańskiego. Początek spotkania o godz. 16.00 w sali B-203 budynku Instytutu Geografii Uniwersytetu Gdańskiego w Campusie Oliwskim. Szczegóły w załączonym zaproszeniu.

Załączniki

Seminarium Oddziału Lubelskiego

Z okazji Światowego Dnia Wody i Światowego Dnia Meteorologii zarząd Oddziału Lubelskiego Polskiego Towarzystwa Geofizycznego (wspólnie z Oddziałem Lubelskim Polskiego Towarzystwa Geograficznego) uprzejmie zaprasza na posiedzenie naukowe, na którym prof. dr hab. Bogusław M. Kaszewski (Zakład Meteorologii i Klimatologii UMCS w Lublinie) wygłosi referat p.t. „Miejska wyspa ciepła” na przykładzie Lublina. Posiedzenie odbędzie się w dniu 22 marca (czwartek) 2018 r. o godzinie 17.15 w auli im. E. Romera Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS w Lublinie, al. Kraśnicka 2D.

Seminarium w Krakowie

Oddział Krakowski wraz z Oddziałem IMGW-PIB w Krakowie zapraszają na seminarium z okazji Światowego Dnia Meteorologii pod hasłem „Gotowi na pogodę - mądrzy na klimat”. Seminarium odbędzie się dnia 23 marca 2018 r. o godzinie 11:00 w sali seminaryjnej im. Henryka Słoty, Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego w Krakowie, ul. P. Borowego 14. Szczególy w zaproszeniu.

Załączniki

Seminarium Oddziału Pomorskiego

Zarząd Oddziału Pomorskiego Polskiego Towarzystwa Geofizycznego w Toruniu serdecznie zaprasza na posiedzenie naukowe z okazji Światowego Dnia Meteorologii i Światowego Dnia Wody. Na spotkaniu mgr Rafał Maszewski (Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu) wygłosi referat pt. " Rola prognoz pogody i ich aspektu edukacyjnego w kształtowaniu świadomości społeczeństwa na zagrożenia wynikające z ekstremalnych zjawisk meteorologicznych i hydrologicznych". Posiedzenie odbędzie się w dniu 23 marca (piątek) 2018 r. o godz. 1300 w budynku Wydziału NoZi UMK w Toruniu, ul. Lwowska 1, sala 371.

Seminarium we Wrocławiu

Serdecznie zapraszamy 23 marca 2018 r. na uroczyste obchody z okazji: LXVIII Światowego Dnia Meteorologii 2018 obchodzonego pod hasłem: "Gotowi na pogodę, przygotowani na zmiany klimatu" oraz Światowego Dnia Wody 2018 obchodzonego pod hasłem: "Woda dla natury" podczas którego: dr hab. Jerzy Kozyra z Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach - PIB wygłosi odczyt na temat: "Rolnictwo inteligentne klimatycznie, przygotowane na zmiany klimatu". Szczegóły w zaproszeniu.

Załączniki

Seminarium Oddziału Katowickiego

Zapraszamy na obchody Światowego Dnia Meteorologii pod hasłem „Weather – ready, Climate smart” oraz Światowego Dnia Wody pod hasłem „Nature for Water” w dniu 22 marca 2018 r. w Auli Wydziału Nauk o Ziemi UŚ w Sosnowcu. Po Konferencji, o godz. 15:15 w sali 207, odbędzie się Otwarte Zebranie Członków PTGeof.

Załączniki więcej...

Seminarium Meteorologii i Klimatologii Polarnej

W dniach 11-12 maja 2018 r. na Wydziale Nauk o Ziemi UŚ w Sosnowcu odbędzie się

XXVIII Seminarium Meteorologii i Klimatologii Polarnej.

Organizatorami tego Seminarium jest Katedra Klimatologii WNOZ UŚ oraz Oddział Katowicki PTGeof. Zapraszamy do udział oraz rejestracji do 31 marca 2018 r.

Załączniki więcej...

Seminarium o Marsie

Z inicjatywy oddziału Fizyki Wnętrza Ziemi i Przestrzeni Okołoziemskiej PTGeof, szczególnie Pana Stanisława Michnowskiego, honorowego członka Towarzystwa, Centrum Badań Kosmicznych PAN organizuje seminarium o planecie Mars dnia 6 kwietnia 2018 roku w Pałacu Staszica w Warszawie, ul. Nowy Świat 72, początek godz. 10:00. Poniżej wstępny plan spotkania.
10.00 - Powitalna kawa
10.15 - dr Paweł Wajer: Obserwacje Marsa: od starożytności do czasów współczesnych
11.00 - prof. Marek Banaszkiewicz: Ewolucja Marsa
11.45 - dr Joanna Gurgurewicz: Enigmatyczne wystąpienia metanu w atmosferze Marsa: jakie procesy geologiczne mogą za nie odpowiadać?
12.30 - prof. Włodek Kofman: Powierzchnia i pod powierzchnią Marsa obserwowana radarami misji Mars Express (ESA) i Mars Reconnaissance Orbiter (NASA)
13.15 - Zakończenie

Warsztaty Geofizyczne

Polskie Towarzystwo Geofizyczne zaprasza na Pierwsze Warsztaty Geofizyczne

"Programowanie w środowisku R",

które odbędą się w Borucinie, w stacji meteorologicznej Uniwersytetu Gdańskiego w dniach 24-29 czerwca 2018. Będzie to wprowadzenie do pracy z oprogramowaniem R dla początkujących. Zapraszamy pracowników uczelni oraz doktorantów. Szczegóły w komunikacie nr 1.

Załączniki

Ważne zmiany w redakcji "Przeglądu Geofizycznego"

Drodzy Czytelnicy i sympatycy! Prosimy o zapoznanie się ze zmianami, jakie zaszły w działalności wydawniczej „Przeglądu Geofizycznego”. Prosimy o nadsyłanie artykułów na adres nowego sekretarza redakcji: rafal.stepnowski@imgw.pl

Załączniki

Jubileuszowa Konferencja

Z okazji 70- lecia Polskiego Towarzystwa Geofizycznego w dniach 25-26 września 2017 roku w Łodzi odbyła się jubileuszowa konferencja pt. NADZWYCZAJNE ZDARZENIA METEOROLOGICZNE I HYDROLOGICZNE NA ZIEMIACH POLSKICH. Szczegóły w zakładce Działalność Towarzystwa.

Klimat a społeczeństwo

Ukazała się monografia zawierająca pełne teksty referatów wygłoszonych na konferencji "Klimat a społeczeństwo" zorganizowanej w dniach 5-6 maja 2015. Publikację można zakupić w cenie 40 zł (dla członków Towarzystwa w cenie 35 zł).

Załączniki więcej...

Publikacje po obniżonej cenie

Zarząd Główny PTGeof. informuje, że posiada w sprzedaży po obniżonej cenie następujące publikacje:
Słownik Meteorologiczny - pod red. T.Niedźwiedzia - w cenie 45 zł,
Parowanie w cyklu hydrologicznym zlewni rzecznych - J.Jaworski - w cenie 25 zł.
Więcej informacji w zakładce Działalność Towarzystwa/Publikacje.