STONA W BUDOWIE
Zapraszamy niebawem do odwiedzenia naszej witryny

W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika.
Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Polityce Prywatności.
Zamknij
Polskie Towarzystwo Geofizyczne PTGeof.

Polskie
Towarzystwo Geofizyczne
PTGeof.

ul. Podleśna 61, 01-673 Warszawa
tel. 22 56 94 562

ula-nekrolog.png

 

W dniu 30 stycznia br. w wieku 90 lat  zmarł mgr Tadeusz Celmer, wieloletni i zasłużony pracownik Instytutu Geografii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Celmer.jpgTadeusz Celmer urodził się 29 stycznia 1931 r. w Kawnie (gmina Chrostkowo, powiat lipnowski, woj. kujawsko-pomorskie). W 1955 r. napisał pracę magisterską pod kierunkiem prof. Rajmunda Galona. W latach 1955-1973 pracował w Zakładzie Geografii Fizycznej i Hydrologii Niżu Polskiej  Akademii Nauk w Toruniu. Od 1973 r., aż do emerytury (1996 r.) pracował w Instytucie Geografii UMK w Toruniu, początkowo w Zakładzie Geografii Fizycznej i Geomorfologii, a od 1984 r. w Zakładzie Hydrologii i Gospodarki Wodnej. Jest autorem kilkudziesięciu prac z zakresu hydrologii, gospodarki wodnej, geomorfologii i ochrony środowiska. Był bardzo aktywnym członkiem wielu towarzystw naukowych: Polskiego Towarzystwa Geograficznego (od 1954 r.), Polskiego Towarzystwa Gleboznawczego (od 1965), Polskiego Towarzystwa Geofizycznego (od 1974 r., uhonorowany Złota Odznaką PTGeof. w 2004 r.). W latach 1984-2012 (przez 8 kadencji) członek Komisji Rewizyjnej Oddziału Pomorskiego PTGeof. Bardzo aktywnie biorący udział w działalności Towarzystwa Geofizycznego.

Cześć Jego pamięci!

                                                         W imieniu Zarządu Głównego PTGeof.

                                                            Prof. dr hab. Rajmund Przybylak

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Uprzejmie zapraszamy do udziału w konferencjach współorganizowanych przez Oddziały Polskiego Towarzystwa Geofizycznego:

 

 1. 3rd International Conference on 'Polar Climate and Environmental Change in the Last Millennium', Torun, 23-25.11.2020 r. 
Więcej szczegółów wraz z aktualnymi informacjami na stronie: 
https://polarclimate2020.umk.pl/pages/main_page/

 2. II Międzynarodowa Konferencja „METEOROLOGIA, HYDROLOGIA, OCHRONA ŚRODOWISKA, GOSPODARKA WODNA, ŻEGLUGA – badania naukowe i problemy”, Wrocław, 15-16.09.2021 r.
Więcej szczegółów wraz z aktualnymi informacjami na stronie:
konferencjawroclaw.imgw.pl

  3. Warsztaty Geofizyczne, które miały odbyć się w Borucinie w tym roku w ostatnim tygodniu czerwca zostały przeniesione na następny rok, w związku z panowaniem epidemii COVID - 19.


Konferencja pt "WSPÓŁCZESNE PROBLEMY KLIMATU POLSKI”


Opublikowano referaty wygłoszone w ramach konferencji, która odbyła się w dniach 6-7 czerwca 2019 roku w Warszawie. Publikacja została wydana w ramach Wydawnictw IMGW-PIB. Zawarta na 260 stronach treść wystapień została zrecenzowana przez zespół 6 specjalistów z różnych ośrodków badawczych w kraju. Publikację wydano w postaci książkowej (papierowej) oraz elektronicznej dostępnej na stronie:

https://www.imgw.pl/badania-nauka/publikacje-ksiazkowe/wspolczesne-problemy-klimatu-polski

 

II Warsztaty Geofizyczne
"Programowanie w środowisku R – metody regionalizacji"

Warsztaty Geofizyczne odbyły się w dniach 23-28 czerwca w stacji ekologicznej "Storczyk" Uniwersytetu Wrocławskiego w Karpaczu. Wzięło w nich udział 29 uczestników i pięciu prowadzących (dr hab. Maciej Kryza, prof. UWr, prof. dr hab. Tomasz Niedzielski z UWr, dr Bartosz Czernecki z UAM, dr Michał Marosz z UG i mgr Arkadiusz Remut z UWr). Poniżej materiały szkoleniowe z Warsztatów.


logo MNiSW.jpgKonferencja pt "Współczesne problemy klimatu Polski" oraz
II Warsztaty Geofizyczne dofinansowane zostały w ramach
umowy 555/P-DUN/2019 ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę.


Materiały II Warsztatów Geofizycznych

Załączniki

III Warsztaty Geofizyczne

Polskie Towarzystwo Geofizyczne zaprasza na Trzecie Warsztaty Geofizyczne

"Programowanie w środowisku R"

Aktualne szczegóły w komunikacie nr 2.

Załączniki

Publikacje po obniżonej cenie

Zarząd Główny PTGeof. informuje, że posiada w sprzedaży po obniżonej cenie następujące publikacje:
Słownik Meteorologiczny - pod red. T.Niedźwiedzia - w cenie 45 zł,
Parowanie w cyklu hydrologicznym zlewni rzecznych - J.Jaworski - w cenie 25 zł.
Więcej informacji w zakładce Działalność Towarzystwa/Publikacje.