STONA W BUDOWIE
Zapraszamy niebawem do odwiedzenia naszej witryny

W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika.
Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Polityce Prywatności.
Zamknij
Polskie Towarzystwo Geofizyczne PTGeof.

Polskie
Towarzystwo Geofizyczne
PTGeof.

ul. Podleśna 61, 01-673 Warszawa
tel. 22 56 94 562

Cel i Statut PTGeof.

Działalność Towarzystwa opiera się na pracy społecznej ogółu członków. Towarzystwo może, do prowadzenia swych spraw, zatrudniać pracowników.
Towarzystwo jest stowarzyszeniem naukowym, którego działalność merytoryczna jest prowadzona we współpracy z Polską Akademią Nauk.
Towarzystwo może być członkiem zagranicznych i międzynarodowych stowarzyszeń o podobnym profilu działania.
Celem Towarzystwa jest oddziaływanie na rozwój nauk geofizycznych i ich zastosowań oraz krzewienie i popularyzacja tych nauk wśród ogółu społeczeństwa.
Towarzystwo realizuje swoje cele przez:

 1. Prowadzenie - samodzielnie lub w porozumieniu z innymi pokrewnymi instytucjami i organizacjami państwowymi i społecznymi - badań i studiów w zakresie nauk geofizycznych i ich zastosowań oraz organizowanie i utrzymywanie w tym celu pracowni naukowych i biblioteki.
 2. Organizowanie i udział w wyprawach naukowych i wycieczkach, zarówno krajowych jak i zagranicznych.
 3. Wydawanie własnego czasopisma naukowego i popularno-naukowego oraz prac z zakresu nauk geofizycznych.
 4. Organizowanie konferencji i zjazdów naukowych oraz branie udziału w podobnych zjazdach i konferencjach krajowych i zagranicznych.
 5. Organizowanie posiedzeń naukowych, kursów, odczytów, wykładów, dyskusji itp.
 6. Ogłaszanie konkursów naukowych oraz przyznawanie subwencji na prowadzenie badań naukowych.
 7. Wykonywanie opracowań naukowych i wydawanie opinii o charakterze naukowym w zakresie nauk geofizycznych i ich zastosowań - na zamówienie jednostek państwowych i społecznych.
 8. Przyznawanie nagród oraz wyróżnień za aktywną działalność naukową i organizacyjną na polu geofizyki. Jedną z nagród im. Mariana Molgi PTGeof przyznaje za szczególne osiągnięcia w zakresie szeroko pojętej agrometeorologii.
 9. Współdziałanie z władzami państwowymi i instytucjami naukowymi w zakresie rozwijania nauk geofizycznych i ich zastosowań.
 10. Współdziałanie z władzami szkolnymi i organizacjami nauczycielskimi w sprawach organizacji i programów studiów i nauczania dyscyplin geofizycznych.
 11. Krzewienie i popularyzacja nauk geofizycznych i ich zastosowań wszelkimi innymi środkami
 12. Prowadzenie wymiany wydawnictw z instytucjami i organizacjami krajowymi i zagranicznymi.
 13. Współpracę naukową z zagranicznymi towarzystwami naukowymi o pokrewnym profilu działania.

Dokumenty powiązane

 • 1.
 • Pełna wersja tekstu statutu Polskiego Towarzystwa Geofizycznego