STONA W BUDOWIE
Zapraszamy niebawem do odwiedzenia naszej witryny

W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika.
Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Polityce Prywatności.
Zamknij
Polskie Towarzystwo Geofizyczne PTGeof.

Polskie
Towarzystwo Geofizyczne
PTGeof.

ul. Podleśna 61, 01-673 Warszawa
tel. 22 56 94 562

Polskie Towarzystwo Geofizyczne

Polskie Towarzystwo Geofizyczne (dawniej Polskie Towarzystwo Meteorologiczne i Hydrologiczne) zostało utworzone w 1947r. Zarząd Główny Towarzystwa ma swoją siedzibę w Warszawie a oddziały terenowe znajdują się w: Gdyni (Oddział Bałtycki), Katowicach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Toruniu (Oddział Pomorski), Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu; ponadto istnieje odrębny Oddział Fizyki Wnętrza Ziemi i Przestrzeni Okołoziemskiej w Warszawie i Sekcja Meteorologii skupiająca członków z różnych Oddziałów.

Polskie Towarzystwo Geofizyczne jest stowarzyszeniem naukowym, którego działalność opiera się na pracy społecznej członków. Celem Towarzystwa jest oddziaływanie na rozwój nauk geofizycznych i ich zastosowań oraz krzewienie i popularyzacja tych nauk wśród społeczeństwa. Towarzystwo realizuje swoje cele przez prowadzenie badań i studiów w zakresie nauk geofizycznych, a w szczególności w zakresie hydrologii, oceanologii, meteorologii, klimatologii, agrometeorologii, ochrony środowiska, fizyki wnętrza Ziemi i przestrzeni okołoziemskiej.