STONA W BUDOWIE
Zapraszamy niebawem do odwiedzenia naszej witryny

W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika.
Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Polityce Prywatności.
Zamknij
Polskie Towarzystwo Geofizyczne PTGeof.

Polskie
Towarzystwo Geofizyczne
PTGeof.

ul. Podleśna 61, 01-673 Warszawa
tel. 22 56 94 562

21 marca 2018 roku w siedzibie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego w Warszawie, w sali im. prof. Gabriela Narutowicza odbyła się sesja naukowa z okazji Światowego Dnia Meteorologii i Światowego Dnia Wody.

Uczestników spotkania przywitała Pani Anna Moskwa - Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej wraz z Panem dr inż. Przemysław Łagodzki - Dyrektorem IMGW-PIB.

Referaty wygłosili:

prof. dr hab. Halina Lorenc (PTG) – Chrońmy klimat.

dr inż. Paweł Wilk (IMGW-PIB) – Obszary zurbanizowane i ich wpływ na ilość i jakość wód powierzchniowych w kontekście prognozowanych zmian klimatu – wykorzystanie modelu SWAT.

mgr Bogdan Bochenek (IMGW-PIB) – Walidacja i wdrożenie hydrologiczno-meteorologicznych modeli CROCUS I ISBA-ES zapasu wody w pokrywie śnieżnej oraz jej wysokości dla małych i dużych zlewni w Polsce.

mgr Bogumił Nowak (IMGW-PIB) – Ocena stopnia zaniku jezior w Polsce środkowo-zachodniej i czynników odpowiedzialnych za to zjawisko.

Fotorelacja z obchodów w Oddziale Warszawskim

IMG_0252.jpgIMG_0254.jpgIMG_0257.jpgIMG_0258.jpgIMG_0260_.jpgIMG_0264.jpgIMG_0269.jpg