STONA W BUDOWIE
Zapraszamy niebawem do odwiedzenia naszej witryny

W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika.
Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Polityce Prywatności.
Zamknij
Polskie Towarzystwo Geofizyczne PTGeof.

Polskie
Towarzystwo Geofizyczne
PTGeof.

ul. Podleśna 61, 01-673 Warszawa
tel. 22 56 94 562

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Uprzejmie zapraszamy do udziału w konferencjach współorganizowanych przez Oddziały Polskiego Towarzystwa Geofizycznego:

 

 1. 3rd International Conference on 'Polar Climate and Environmental Change in the Last Millennium', Torun, 30.08-01.09.2021 r. 
Więcej szczegółów wraz z aktualnymi informacjami na stronie: 
https://polarclimate2020.umk.pl/pages/main_page/

 2. II Międzynarodowa Konferencja „METEOROLOGIA, HYDROLOGIA, OCHRONA ŚRODOWISKA, GOSPODARKA WODNA, ŻEGLUGA – badania naukowe i problemy”, Wrocław, 15-16.09.2021 r.
Więcej szczegółów wraz z aktualnymi informacjami na stronie:
konferencjawroclaw.imgw.pl

  3. Warsztaty Geofizyczne, które miały odbyć się w Borucinie w tym roku w ostatnim tygodniu czerwca zostały przeniesione na następny rok, w związku z panowaniem epidemii COVID - 19.


Konferencja pt "WSPÓŁCZESNE PROBLEMY KLIMATU POLSKI”


Opublikowano referaty wygłoszone w ramach konferencji, która odbyła się w dniach 6-7 czerwca 2019 roku w Warszawie. Publikacja została wydana w ramach Wydawnictw IMGW-PIB. Zawarta na 260 stronach treść wystapień została zrecenzowana przez zespół 6 specjalistów z różnych ośrodków badawczych w kraju. Publikację wydano w postaci książkowej (papierowej) oraz elektronicznej dostępnej na stronie:

https://www.imgw.pl/badania-nauka/publikacje-ksiazkowe/wspolczesne-problemy-klimatu-polski

 

II Warsztaty Geofizyczne
"Programowanie w środowisku R – metody regionalizacji"

Warsztaty Geofizyczne odbyły się w dniach 23-28 czerwca w stacji ekologicznej "Storczyk" Uniwersytetu Wrocławskiego w Karpaczu. Wzięło w nich udział 29 uczestników i pięciu prowadzących (dr hab. Maciej Kryza, prof. UWr, prof. dr hab. Tomasz Niedzielski z UWr, dr Bartosz Czernecki z UAM, dr Michał Marosz z UG i mgr Arkadiusz Remut z UWr). Poniżej materiały szkoleniowe z Warsztatów.


logo MNiSW.jpgKonferencja pt "Współczesne problemy klimatu Polski" oraz
II Warsztaty Geofizyczne dofinansowane zostały w ramach
umowy 555/P-DUN/2019 ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę.


Przegląd Geofizyczny z.3-4 2021

Zawiadomienie o śmierci prof. J. Jaworskiego

Świętej Pamięci Profesor Jerzy Jaworski 1930 - 2022 Polskie Towarzystwo Geofizyczne z wielkim żalem zawiadamia, że w dniu 9.05.2022 odszedł na zawsze prof. dr hab. inż. Jerzy Jaworski wybitny uczony o światowym znaczeniu w zakresie hydrologii i hydrometeorologii. Początkowo po studiach pracownik Polskiej Akademii Nauk i Instytutu Gospodarki Wodnej, a od 1966 do czasu odejścia na emeryturę Państwowego Instytutu Hydrologiczno – Meteorologicznego, przekształconego w Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Był autorem przeszło 100 publikacji w tym wiele książkowych. Jego prace wydawano w języku angielskim i niemieckim. Opracowany przez Profesora model parowania w zlewni rzecznej uzyskał pierwsze miejsce w rankingu Światowej Organizacji Meteorologicznej. Liczne prace wykonał w ramach działalności Polskiego Towarzystwa Geofizycznego, którego był najpierw Sekretarzem Generalnym, a następnie Wiceprezesem. Za pracę w PTGeof. został mianowany Członkiem Honorowym Towarzystwa, a za całokształt działalności otrzymał wiele nagród i wyróżnień w tym Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski. Msza Św. będzie odprawiona 16.05.2022r.o godz. 12 00 w kościele Św. Marii Magdaleny w Warszawie na Wawrzyszewie ul. Wólczyńska 64, a następnie złożenie do grobu rodzinnego nastąpi na miejscowym cmentarzu.

Zawiadomienie o śmierci Prof. J. Pyki

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 12 lutego 2022 roku w wieku 85 lat zmarł dr hab.Jerzy L. Pyka. Był on emerytowanym profesorem Uniwersytetu Wrocławskiego,wspaniałym człowiekiem i naukowcem, a także Honorowym Członkiem Polskiego Towarzystwa Geofizycznego. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w Kaplicy na Cmentarzu Grabiszyńskim we Wrocławiu w piątek 18lutego 2022r. o godzinie 14.00

Z przyczyn technicznych Przegląd Geofizyczny Zeszyt 3-4 2021 dostępny jest na stronie IMGW  https://www.imgw.pl/badania-nauka/publikacje-ksiazkowe/przeglad-geofizyczny-2021

więcej...

Publikacje po obniżonej cenie

Zarząd Główny PTGeof. informuje, że posiada w sprzedaży po obniżonej cenie następujące publikacje:
Słownik Meteorologiczny - pod red. T.Niedźwiedzia - w cenie 45 zł,
Parowanie w cyklu hydrologicznym zlewni rzecznych - J.Jaworski - w cenie 25 zł.
Więcej informacji w zakładce Działalność Towarzystwa/Publikacje.